problemi v shlyubiКоли мій чоловік повертався з чергового відрядження, у літаку поряд із ним сидів чоловік, який збирався почати все спочатку. Вони розговорилися, і мій чоловік дізнався про його плани на майбутнє. Після невдалого шлюбу і кількох марних спроб зробити щось у своєму житті вартісне, він зв’язався з дівчиною, з якою зустрічався у школі. І тепер летів до неї, щоб почати жити разом, довго і щасливо. Був упевнений, що його не спіткає та ж невдача, що і з першим шлюбом. Це – його другий шанс стати щасливим, і він збирався ним скористатися.

Із появою соціальних мереж і пошукових систем те, що раніше було неможливо (знайти дівчину, з якою давно не спілкувався), тепер стало можливим. Згідно результатів досліджень, Facebook призвів до масового руйнування шлюбів, невдоволеності своїм життям і мрій про те, як все могло би бути інакше. Можливо, ми і розсталися з тією або іншою людиною в школі чи університеті (і правильно зробили), але хід часу і ретельно складений профіль у соцмережі змушує траву здаватися зеленішою.

Коли в шлюбі стає складно, а діти поводяться невдячно, дуже легко озиратися на минуле і думати: «Я зробив неправильний вибір», «Я одружився (або вийшла заміж) не з тією людиною».

Всім керує Бог

Одного разу я почула фразу: «Бог знає, що робить, коли зводить нареченого з нареченою». За тиждень або місяць до весілля здається, що це найправильніші із коли-небудь сказаних слів. Ви зустріли вашу другу половину. Ваше серце завмирає, коли він тримає вас за руку. Ви так сильно не можете дочекатися, щоби бути її чоловіком, що просто не здатні заснути. Як говорить персонаж Тома Круза у фільмі «Джеррі Магуайер», ви доповнюєте один одного.

Кілька місяців або років потому вам здається, що ви одружилися (або вийшли заміж) за справжнього монстра. Настає реальне життя і людина постає перед вами якою є – і далеко не завжди в кращому світлі від того, що ви очікували. Але якщо Бог знає, що робить, то нам є чому повчитися у часом каламутних водах шлюбу.

Коли Ісус захищав шлюб, Він робив це, покладаючись на Божий авторитет щодо інституту шлюбу (Матвія 19:6; Марка 10:9). Ми віримо, що земний шлюб вічний, бо віримо, що саме Бог з’єднав конкретного чоловіка з конкретною жінкою. Починаючи з першого шлюбу між Адамом і Євою і закінчуючи нашими шлюбами, Бог дає нас один одному. Наша сучасна культура, якщо тільки в шлюбі стає важко, легко нав’язує нам думку, що ми помилилися – бо самі робимо вибір. У західному суспільстві дуже рідко питання вибору нареченого або нареченої вирішується батьками. Багато чоловіків і жінок ходять на побачення, вибирають обручки і дату весілля самостійно. За винятком того, що чоловік просив у мого батька моєї руки (ну, і того, що нас звели друзі), ми повністю «контролювали» наші стосунки. Коли в шлюбі стає важко, цей так званий «контроль» змушує нас думати, що у нас є шлях, щоб вийти зі шлюбу – або, принаймні, ми на це заслуговуємо.

Шлюб, це поєднання Богом двох людей з певною метою. Він – над усіма (Ефесян 4:6). Розуміння благості Божої мети для шлюбу дає нам надію навіть коли відчуваємо, що стіни сімейних конфліктів стискають нас.

Ціль шлюбу

Гері Томас якось сказав, що мета шлюбу полягає не в тому, щоб зробити вас щасливими, а в тому, щоб зробити вас святими. Звичайно, додатковим благословенням у шлюбі є тепле близьке спілкування, спільні переживання і часто справжнє щастя. Але це не головна мета. Головна ціль – зробити нас подібними до Ісуса Христа. Ми не розпоряджаємося нашим життям самостійно до повернення Господа. Шлюб – один із засобів, які Бог використовує, щоб освятити нас і довести до нашого справжнього дому.
Віра в те, що ми одружилися не з тією людиною набагато небезпечніша, ніж нам говорить навколишній світ. Приємно, коли тебе люблять і цінують. Приємно думати, що пристрасть ще можлива. Але як тільки ви опинитеся на тій самій «зеленішій» траві, ці почуття любові, цінності і пристрасті швидко зів’януть. Люди – всього лише люди. Вони не можуть задовільнити глибокі потреби нашої душі, навіть якщо їх слова, дії або сторінка в Facebook говорять інакше.

Довгостроковий погляд на шлюб рятує нас від прагнення піти, коли стає важко або ми розчаровані. Бог обіцяв, що ми зустрінемо повернення Господа більше схожими на Нього, ніж на початку (Филип’ян 1:6).

Чоловік, що сидів поруч мого чоловіка, не розумів, що жінка, до якої він летів, не задовільнить його найглибших потреб. Він не «пропустив ту саму» всі ці роки. І ми також. Можливо, наші чоловіки або дружини не дають нам того, на що ми сподівалися, але, якщо бути чесними, ми теж їм цього не даємо. Але Бог вірний. Він звів нас разом, виконуючи Свій суверенний план щодо нашого життя, і Він обіцяв нам, що ми ніколи не будемо у шлюбі «не з тією людиною».

 

Кортні Рейсіг
Газета Слово про Слово